Loader

11 кроків для відкриття кав’ярні з нуля в Україні у 2023 році

11 шагов на открытие кофейни с нуля в Украине. Этапы открытия кофейни

11 кроків для відкриття кав’ярні з нуля в Україні у 2023 році

 

Відкриття кав’ярні з нуля – чудовий спосіб поєднати сильні сторони громадського харчування та роздрібного кавового бізнесу. Від шести до 12 місяців та бюджет від 50 000 до 250 000 доларів — це все, що потрібно, щоб відкрити кав’ярню у більшості міст України. Ми розповімо вам у цій статті, що потрібно зробити, щоб відкрити незалежну або франчайзингову кав’ярню, та запропонуємо варіанти для невеликих концептуальних кав’ярень, кіосків, масштабні проекти кав’ярень.

 

Що потрібне для відкриття кав’ярні в Україні?

 

Знайти партнера для відкриття кав’ярні, ідея, капітал, команда, приміщення, любов до кави та обслуговування людей. Початки будь-якого нового напряму роботи часто не обходитися без залучення партнерів чи експертів у певному сегменті, який ви бажаєте освоїти. 👉 Proriat Hospitality Partners – українська компанія, яка працює на ринку гостинності. Допомагає реалізовувати масштабні проекти з відкриття та управління готелів та ресторанів. Кожен ресторатор чи власник невеликого кафе розуміє, наскільки локація ресторану важлива для успіху підприємства громадського харчування. Тому, 👉 Proriat Real Estate – ваш вибір для вирішення питання щодо комерційної нерухомості: купівля/продаж ресторанів та готелів, оренда приміщень під кафе та ресторани преміум класу. Не кожен може відкрити кав’ярню, таку як Starbucks або Costa, і навіть франшиза може виявитися не простим способом для відкриття кав’ярні. 👉 Proriat Franchise Development – каталог франшиз та франчайзинговий брокер, який упаковує та розвиває кав’ярні за франчайзинговою системою.

 

Крок 1: Вивчіть ринок

 

Перший крок до запуску кав’ярні – знайомство з ринком, на якому ви плануєте відкрити свою першу кав’ярню з нуля. Чим більше ви знаєте про кавову сферу у вашому районі, тим краще. Ось деякі загальні тенденції, про які слід пам’ятати, коли ви починаєте свою подорож до кавового бізнесу.

 

Щоб отримати уявлення про ваш місцевий кавовий ринок, виконайте такі дії:

 

Визначте місцеві кав’ярні для відвідування

 

Один із найкращих способів провести дослідження ринку — відвідати всі типи кав’ярень та уважно стежити за тим, як вони працюють. На цьому етапі вашого дослідження ви хочете навчатися у будь-кого, хто займається бізнесом. Витратьте деякий час на перевірку їхньої присутності в Інтернеті; веб-сайти та соціальні мережі забезпечують величезну кількість інформації.

Коли ви проводите конкурентне дослідження, ціль полягає в тому, щоб знайти ідеї, які ви могли б використовувати у своєму бізнесі. Важливо бути уважним спостерігачем за тим, що відбувається під час кожного відвідування кав’ярні — від враження, яке ви отримуєте, перш ніж увійти, до загального задоволення, коли ви йдете.

 

Спостерігайте та оцінюйте місцеві кав’ярні

 

Перед відкриттям кав’ярні, ви захочете відвідати дюжину або більше кав’ярень, перш ніж розпочати свій бізнес. Варіювати свої дослідження, щоб ви відвідували як великі, так і середні та маленькі кав’ярні. Не бійтеся заводити невимушені розмови з керівниками та співробітниками, багато хто готовий поділитися з вами своїми знаннями. Робіть докладні нотатки на кожній зупинці по дорозі, оскільки вони будуть безцінними, коли ви рухатиметеся вперед.

 

Відвідайте кожен магазин у піковий та непіковий час, щоб отримати уявлення про потік бізнесу. Декілька речей, які ви повинні відзначити при відвідуванні кафе-конкурентів, включають:

 

  • Які пункти меню пропонуються?
  • Якою є ціна кожного пункту меню?
  • Які товари виробляються власними силами, а які купуються?
  • Які акції та спеціальні пропозиції діють нині?
  • Як влаштовано кав’ярню?
  • Скільки працівників працює і чим вони займаються?
  • Що клієнти замовляють?
  • Як довго клієнти чекають на свої замовлення?
  • Скільки покупців залишаються у кав’ярні після отримання замовлення? Що вони робитимуть, якщо залишаться?
  • Який загальний вік та демографія клієнтів?
  • Який декор, меблі та музика задають тон?
  • Чи активна кав’ярня у соціальних мережах? Які платформи?
  • Чи є у кав’ярні сайт?

 

На цьому етапі найкорисніше робити буквальні нотатки. Майте блокнот або електронну таблицю для запису спостережень. Після того як ви відвідали кілька кав’ярень, перегляньте свої нотатки, щоб визначити тенденції. Ці тренди допоможуть вам приймати оптимальні рішення про все, від пунктів меню до вашого імені та розташування.

 

Крок 2: Розробте концепцію кав’ярні

 

Після того, як ви провели дослідження ринку, настав час з’ясувати, яку нішу ваша кав’ярня займе у вашій спільноті. Вам потрібно буде вибрати назву, вирішити, який стиль напоїв та їжі – якщо такі є – ви подаватимете, і придумати брендинг. Це допомагає розпочати з точного визначення вашого ідеального клієнта. Дослідження, проведене вами на попередньому кроці, допоможе вам у цьому.

Визначте найімовірніший тип клієнтів у вашому регіоні та спроектуйте свою кав’ярню, щоб задовольнити їхні смаки. Кав’ярня, яка обслуговує студентів коледжу, буде мати іншу назву, торгову марку та години роботи, ніж кав’ярня, яка постачає каву робітникам до офісів у центрі міста. Але перш ніж ви зайдете надто далеко, вам потрібно відповісти на одне запитання: ви відкриєте незалежну кав’ярню чи купите франшизу кав’ярні?

Що таке “концепція” кав’ярні? У сфері громадського харчування слово «концепція» є популярним універсальним терміном, що описує стиль обслуговування підприємства, кухню, декор, дизайн меню та назву.

Після того як ви вирішили, якого типу клієнтів ваша кав’ярня, швидше за все, обслуговуватиме, вам потрібно буде відповісти на ще одне важливе питання: чи слід відкривати кав’ярню з нуля чи купувати франшизу? Як і багато підприємств громадського харчування, кав’ярня може бути незалежним бізнесом або працювати як форпост франшизи. Є багато популярних франшиз кав’ярень, у тому числі одна з найпопулярніших в Америці, Starbucks. Давайте подивимося на плюси та мінуси кожного та варіантів

 

Незалежні та франчайзингові кав’ярні

 

САМОСТІЙНЕ ВІДКРИТТЯ КАВ’ЯРНІ З НУЛЯ

 

Плюси відкриття кав’ярні з нуля:

  • Відсутність роялі ( щомісячний плаче від загального обороту кав’ярні, іноді навіть незалежно від того чи працює заклад в операційну беззбитковість чи ні)
  • Контроль над розробкою та оновленням меню, назвою ремонтом та правилами роботи.
  • Власні стандарти щодо встановлення робочих годин
  • Робота зі своїми дизайнерами

 

Мінуси:

  • Відсутність корпоративної підтримки та допомоги у вирішенні проблемних моментів
  • Створення всіх елементів меню, дизайну, планування, стандартів з нуля
  • Самостійний пошук постачальників продуктів, напоїв, обладнання
  • Контроль за всім процесом у момент відкриття кав’ярні
  • Ризики пов’язані та невдалою концепцією кав’ярні, вибором поганої локації, моделі бізнесу

 

КУПІВЛЯ ФРАНШИЗИ КАВ’ЯРНІ

 

Плюси придбання франшизи:

  • Впізнаваний бренд кав’ярні на вашому ринку
  • Усі операційні стандарти та технологічні карти
  • Перевірена концепція кав’ярні, яка приносить прибуток
  • Маркетингова підтримка, мережевого шеф-бариста, юридичного та фінансового відділів

 

Мінуси:

  • Оплата роялті на використання бренду та технологій до 50 000 $ на рік
  • Повна залежність від корпоративного офісу у прийнятті будь-яких рішень щодо роботи вашої кав’ярні
  • Процес купівлі франшизи та схвалення може займати довгий час

 

Якщо вам потрібна стабільність, яка приходить від роботи з відомим брендом із перевіреною бізнес-моделлю, ви, ймовірно, захочете відкрити кав’ярню з франшизи. Якщо вас надихає ідея створення власної кав’ярні з нуля, відкриття незалежної кав’ярні, ймовірно, буде найкращим варіантом для вас.

 

Кожна кавова франшиза має власний процес затвердження та інвестиційні вимоги. Якщо вас цікавить купівля франшизи та відкриття кав’ярні з нуля під ключ, найкраще звернутися до Proriat Franchise Development, щоб запросити додаткову інформацію щодо вигідних франчайзингових додатків.

 

Придумайте назву для своєї кав’ярні

 

Ви хочете, щоб назва вашої кав’ярні була незабутньою, відповідала загальному відчуттю вашого бренду і ще не була зареєстрована як товарний знак.

 

Ось кілька прийомів, які ви можете використовувати при створенні назви своєї кав’ярні:

 

  • Щоб відкриття кав’ярні з нуля було успішним, зосередьтеся на каві. Включіть у свою назву слово “кава” або “пов’язаний з кавою” термін, такий як bean, espresso, perks, мелений або grinded, щоб люди відразу дізнавалися, що ви продаєте.
  • Будьте грайливі: каламбури і імена, що римуються, часто бувають забавними і незабутніми.
  • Зосередьтеся на чому, чому ваші клієнти купують каву: багато людей купують каву, щоб прокинутися або зарядитися енергією, тому ви можете включити цю тему в назву своєї кав’ярні, використовуючи такі слова, як октанове число, підвищення або дротової.
  • Додайте своє ім’я в назву кав’ярні: деякі успішні назви кав’ярень включають ім’я власника, що зазвичай викликає дружню та невимушену атмосферу. Ви також можете використовувати своє прізвище, яке може викликати більш висококласну або формальну атмосферу.
  • Згадайте особливість вашого розташування: подумайте про особливі риси області, яку ви обслуговуєте. Наприклад, якщо ви знаходитесь поруч із будівлею суду, додайте до свого імені слово «суд» або «правосуддя». Якщо ви перебуваєте поряд з горами, ви можете додати до свого імені списи, хмарочоси або іншу згадку про гори.
  • Зосередьтеся на ключовій рисі вашої кав’ярні: використовуйте слова, які передають атмосферу вашого магазину, наприклад, експрес, якщо ви зосереджені на швидкому обслуговуванні, або тусовка, якщо ви збираєтеся у звичайне місце, щоб розслабитися та відпочити з друзями.
  • Ви можете назвати свою кав’ярню, використовуючи один із способів, описаних вище, або піти зовсім іншим шляхом. Ось що зробила Starbucks отримати своє ім’я. «Starbucks» походить від персонажа класичного роману Германа Мелвілла «Мобі Дік». Старбак звали першого помічника.

 

Перш ніж остаточно визначити назву вашої кав’ярні, ви повинні переконатися, що вибране ім’я не є товарним знаком. Ви можете здійснити пошук у базі даних патентів та товарних знаків, щоб знайти зареєстровані товарні знаки.

За бажанням ви також можете безпосередньо проконсультуватися з юристом про статус товарного знака для назви вашої кав’ярні. Останнє, що ви хочете зробити, – це інвестувати у фірмові вивіски, рекламу, чашки, уніформу співробітників та меню, а потім дізнатися, що ви не можете використовувати вибрану вами назву.

 

Створіть меню своєї кав’ярні

 

  1. Створення плану меню включає велику обережність, щоб мати правильне поєднання страв з прийнятним прибутком, які будуть купувати ваші клієнти. На цей час ви провели дослідження і відвідали кілька кав’ярень. У вас є уявлення про типи товарів, пропонованих кав’ярнями у вашому районі, та про діапазон цін, на які можна орієнтуватися.
  2. При запуску вашої кав’ярні обов’язково увімкніть товари, які, як ви знаєте, мають попит на основі вашого дослідження ринку. Ви також захочете включити інші предмети, які є унікальними для вашої кав’ярні; це може допомогти вам виділити свій магазин із натовпу.
  3. Виберіть стиль заварювання: напої еспресо – це класика кав’ярень, але ви можете розширити свій асортимент за рахунок спеціальних методів краплинного заварювання, таких як пуровери, кава з френч-пресу або холодну каву домашнього приготування.
  4. Змінюйте пропозиції в залежності від сезону: Starbucks створила модель для цього зі своїми сезонними смаками, такими як гарбузові спеції та мокко з м’ятою. Складіть список фірмових страв, які ви випускаєте сезонно, щоб клієнти поверталися.
  5. Пропонуйте варіанти без кави: чай – очевидний супутник кавових напоїв, але не забувайте про готові до вживання (RTD) варіанти, такі як вода в пляшках, соки та безалкогольні напої. Ці готові до вживання напої мають додаткову перевагу, що полягає у збільшенні продажів без вашої праці.
  6. Не забувайте про їжу: вам не обов’язково мати кухню з повним спектром послуг, щоби подавати їжу в кав’ярні. Ви можете доповнити своє меню їжею випічкою з місцевих пекарень, щоб виділитись серед конкурентів. Створіть апетитний список всіх ваших пропозицій десертів та страв, щоб стимулювати додатковий продаж.

 

Крок 3: Виберіть кавові зерна

 

Цей крок, швидше за все, співпадатиме з етапом розробки вашого меню, але кавові зерна — настільки важлива частина роботи кав’ярні, що вибір кавових зерен заслуговує на окремий крок.

Якщо ви оберете франшизу кав’ярні, цей крок буде зроблено за вас, тож ви можете пропустити його. Проте рішення про те, який тип кави подавати у вашій кав’ярні, є найважливішим рішенням, яке ви приймете як незалежний власник кав’ярні. Ви можете або купити обсмажені кавові зерна у оптовика або ростера, або придбати необсмажені «зелені» кавові зерна, щоб обсмажити їх самостійно.

 

Власне обсмажування кави

 

Вартість зелених кавових зерен зазвичай становить близько однієї третини вартості обсмажених кавових зерен, але обладнання, необхідне для обсмажування зерен, коштує дорого. Таким чином, ви не заощадите багато капіталу на початковому етапі, але з часом економія коштів може бути значною. Обсмажування власних зерен також має перевагу та дає вам більше контролю над кінцевим продуктом.

 

Є дві основні причини, через які ви можете захотіти обсмажувати зерна самостійно:

 

  • Ви кавоман, який захоплений обсмажуванням кави і знає, як це зробити добре.
  • Ви маєте намір продавати обсмажені в домашніх умовах зерна іншим підприємствам як додаткове джерело доходу.

 

Якщо жодна з цих причин не має відношення до вашого бізнесу, вам краще купити попередньо обсмажені зерна у оптового обжарювача. Ви завжди можете почати з покупки обсмажених зерен у оптовика та побудувати власний процес обсмажування у міру зростання вашого бізнесу.

 

Тип кави, яку ви подаєте, може бути основним аргументом на користь продажу, тому ми рекомендуємо вам визначити джерело закупівлі та постачання кави, перш ніж писати бізнес-план або збирати кошти для відкриття кав’ярні. Ви захочете включити свій ростер або план обсмаження на місці до своїх ділових документів. Ця інформація може допомогти вам залучити кошти та показати банкам та інвесторам, що ви організовані та налаштовані серйозно боротися за ринок якісних кав’ярень.

 

Крок 4: Знайдіть приміщення під кав’ярню

 

Тепер, коли ви знаєте, який стиль кав’ярні ви хочете відкрити і який тип кави ви подаватимете, вам потрібно ідеальне приміщення. Цей крок і наступний за ним – подання дозвільних документів і складання бізнес-плану – зазвичай відбуваються одночасно, тому що витрати на ваше місце стануть частиною вашого бізнес-плану.

Ви хочете, щоб ваш бізнес знаходився на шляху ваших ідеальних клієнтів, оскільки дуже важливо, щоб ваші клієнти могли легко знайти та отримати доступ до вашої кав’ярні. Також слід зважати на фізичні характеристики приміщення. Чи задовольнить він ваші потреби в сантехніці та електриці, чи вам знадобиться ремонт? Орендодавець розділить витрати на ремонт, надасть канікули чи ви повністю берете витрати на свої плечі?

 

Якщо ви вперше орендуєте комерційну нерухомість, ознайомтеся з усіма тонкощами оренди приміщень під громадське харчування, прочитавши наше керівництво: як вибрати приміщення під ресторан чи кав’ярню?

 

Крок 5: Заповніть дозвільні документи та бізнес-план

 

Незалежно від того, чи плануєте ви бути незалежною чи франчайзинговою кав’ярнею, вам необхідно зареєструвати свій бізнес у податковій, як правило, у місті, де ви працюватимете. Оскільки реєстрація вашого бізнесу — це невелика паперова робота, є сенс об’єднати всі адміністративні завдання та одночасно написати бізнес-план. Вам знадобляться всі ваші документи у готовому статусі, перш ніж ви зможете перейти до наступного кроку, збору коштів.

 

Складіть бізнес-план кав’ярні

 

Ваш бізнес-план буде включати короткий виклад ваших бізнес-цілей, де ви плануєте відкрити свою кав’ярню, типи продуктів, які ви пропонуватимете, і очікувану прибутковість для кожного з них, маркетинговий план та докладний фінансовий план разом із фінансовими прогнозами. Для зручності ви можете використовувати наш шаблон бізнес-плану кав’ярні, який ми відправимо вам електронною поштою. Зв’яжіться з нами для отримання інструкцій зі скачування готового бізнес-плану кав’ярні. Також читайте нашу статтю, готовий бізнес-план кав’ярні.

 

Якщо у вас виникають проблеми з різними аспектами створення вашого бізнес-плану, наприклад, з обґрунтованими фінансовими прогнозами, зверніться до 👉 Proriat Hospitality Partners, фахівці з інвестицій та розвитку бізнесу нададуть всебічну допомогу у цьому питанні.

 

Крок 6: Відкрийте банківський рахунок та зберіть кошти

 

Маючи на руках бізнес-план кав’ярні, ви можете розпочати збір коштів та залучення інвесторів чи бізнес-партнерів. Однак, перш ніж ви почнете отримувати прибуток від бізнесу, ви повинні відкрити рахунок у банку для бізнесу, щоб ваші бізнес-кошти залишалися відокремленими від ваших особистих коштів.

 

Залучення капіталу на відкриття кав’ярні

 

Вам знадобиться від 50 000 до 200 000 доларів, щоб відкрити кав’ярню. Сума інвестицій залежатиме від розміру вашої кав’ярні та ринку, на якому ви знаходитесь. Кав’ярні у жвавих міських центрах витрачають на оренду набагато більше, ніж кавовий кіоск в університетському містечку.

Це етап, де ви презентуєте готовий бізнес-план кав’ярні. Витягніть цей план, щоб подати його кредитним фахівцям банку або потенційним інвесторам. Слово «інвестори» може здатися страшним. Але інвесторами незалежних кав’ярень, як правило, є друзі, члени сім’ї та члени спільноти. Залежно від розміру вашої кав’ярні ви можете повністю фінансувати свій бізнес за допомогою кредитів для малого бізнесу за державною програмою або інших позик.

 

Ще одна альтернатива – краудфандинг. Краудфандінг дуже популярний серед кофешопів. Вони добре підходять, тому що кав’ярні зазвичай мають більш низькі початкові витрати, ніж ресторан з повним спектром послуг. Кав’ярні також славляться тим, що стають частиною своїх спільнот і ваші учасники краудфандингу можуть легко стати вашими першими постійними клієнтами.

Однак франчайзингові кав’ярні не дуже добре працюють на краудфандінгових сайтах. Якщо ви плануєте купити франшизу кав’ярні, вам краще звернутися за порадою щодо фінансування до свого франчайзера та отримати кредит для малого бізнесу.

 

Крок 7: Закупівля меблів, декору, освітлення, обладнання

 

Меблі, дек та обладнання зазвичай називають універсальною абревіатурою «FF&E». Як тільки ваша кав’ярня відкриється, ви побачите FF&E у всіх своїх щомісячних звітах про прибутки та збитки; це термін, який може переслідувати вас. Але зараз саме час придбати всі ці предмети. У кав’ярні FF&E є все: від еспресо-машин та холодильників до світильників та стільниць.

 

Є кілька ключових типів FF&E, які особливо важливі для кав’ярень, наприклад, обладнання для торгових точок (POS) та кавоварки для приготування еспресо. Ми розглянемо їх більш детально в розділах, що розширюються нижче.

 

Система автоматизації (POS)

 

Найкращі POS-системи для кафе допомагають приймати готівкові та кредитні картки, відстежувати собівартість проданих товарів (COGS), керувати запасами та допомагають планувати роботу співробітників. Більшість з них також включають інструменти лояльності, які збирають інформацію про клієнтів і відстежують історію замовлень, щоб ви могли відправляти актуальні рекламні оголошення електронною поштою, щоб стимулювати повторні відвідування. Інструменти лояльності часто надаються за додаткову плату, але для кав’ярень додаткові гроші того варті.

Ніколи не було найкращого часу для покупки POS-системи. Багато хмарних систем ведуть агресивну боротьбу за клієнтів, тому знайти хорошу угоду нескладно. Наприклад, популярні POS-провайдери громадського харчування iiko та Poster for Restaurants пропонують базовий POS без щомісячної плати за програмне забезпечення. Poster також дає вам можливість платити за обладнання у міру використання, тому ви можете розпочати роботу за 0 доларів авансом.

 

Звичайно, є багато варіантів для POS. Вас не повинно дивувати, що ви витрачаєте від 0 до 99 доларів на місяць на програмне забезпечення та від 300 до 600 доларів на повне налаштування обладнання POS, включаючи сенсорний дисплей, сейф, принтер чеків та пристрій для читання карт. Ваші витрати варіюватимуться залежно від того, чи працює система на планшетах споживчого рівня або на промислових терміналах. Ви також платитимете вищу щомісячну плату, якщо вам потрібні додаткові програмні функції, такі як управління точкою самообслуговування.

 

Кавове обладнання

 

Вам знадобиться багато стандартного обладнання для приготування їжі, такого як вбудовані та висувні холодильники, посудомийна машина та раковини для миття рук. Вам також знадобиться спеціальне обладнання для кави, таке як кавомолки, кавоварки та еспресо-машини. Найкраще придбати стандартне обладнання у постачальників обладнання для ресторанів.

Ми рекомендуємо купувати нове обладнання, коли дозволяє ваш бюджет, оскільки на нове обладнання поширюються гарантії виробників та постачальників. Обладнання, що вимагає частого обслуговування, таке як льодогенератори та посудомийні машини, зазвичай здається в оренду. Ці елементи зазвичай постачаються з регулярними відвідуваннями сервісного центру, щоб переконатися, що вони правильно відкалібровані та перебувають у хорошому робочому стані. Хоча відкриття кав’ярні з нуля та покупка всього нового обладнання, може стати витратним процесом у довгостроковій перспективі, ви отримаєте величезні переваги.

 

Еспресо-машина La Marzocco Linea – одна з найпопулярніших комерційних еспресо-машин на ринку – коштує від 14 000 до 20 000 доларів, залежно від кількості постів. (Джерело: Ла Марзокко)

 

Еспресо-машини, кавомолки та обладнання стануть основними покупками. Як і у випадку з льодогенераторами, ви можете віддати перевагу оренді еспресо-машини, а не купувати її заздалегідь. Еспресо-машини можуть бути дорогими, а також темпераментними. Таким чином, оренда може бути вигідною угодою, тому що оренда зазвичай супроводжується технічним спеціалістом із виклику, який допоможе вам у ремонті.

Незважаючи на солідне навчання (яке зазвичай можна отримати у оптового обжарювача), купівля нової еспресо-машини також є гарним рішенням. На нові машини поширюється гарантія виробника, і вам не доведеться турбуватися про будь-які попередні пошкодження, що впливають на продуктивність машини (серйозна проблема з еспресо-машинами, що були у використанні). Ваш партнер обсмажування зазвичай готовий порадити вам найкраще обладнання, тому вам не потрібно далеко ходити за допомогою у прийнятті рішення.

 

Крок 8: Отримайте дозволи, ліцензії та страховку

 

Відкриття кав’ярні з нуля супроводжуватиметься деякою паперовою волакитою. На додаток до загальних ділових документів, які ви подали на попередніх етапах, вам знадобиться кілька дозволів та ліцензій, перш ніж ви зможете продавати продукти харчування та напої населенню. Багато дозволів охоплюють спільні бізнес-функції, такі як податок з продажу, ліцензії на перепродаж, які звільняють вас від сплати податків на товари, які ви плануєте перепродати. Вам також знадобляться ліцензії з охорони праці та техніки безпеки від місцевого відділу охорони здоров’я.

Ми рекомендуємо залучати фахівців для даного етапу, так як це заощадить величезну кількість часу, мінімізує ризики, поки ви будете займатися втіленням своєї ідеї.

 

Крок 9: Найміть та навчіть персонал

 

Початковий етап підбору персоналу для управління кав’ярнею може бути важким. Виняткове обслуговування є обов’язковим, тому ви хочете найняти відмінних співробітників. Ви також повинні розумно підходити до того, скільки людей ви наймаєте. Праця, ймовірно, становитиме 20% або більше ваших витрат; найміть дуже багато людей, і витрати різко зростуть, найміть занадто мало, і обслуговування може постраждати.

 

Написання посібників та стандартних операційних процедур (ОС)

 

Перед тим, як запросити співробітників на борт, необхідно створити базові процедури для приготування та подачі різних страв з меню. Оскільки якість вашої кави така важлива для вашого бізнесу, найважливіші процедури, які ви створюєте, — це процедури для безпечного та правильного приготування напоїв. Якщо ви працюєте безпосередньо з улюбленим оптовим обжарювачем кави, вони, ймовірно, можуть надати вам чудову інформацію про навчання для вашої команди.

 

Навчання персоналу

 

Навчання персоналу – це ще одна область, в якій ваш партнер з обсмажування або франчайзер може надати велику допомогу. Якщо ви вирішили відкрити кавову за франшизою, ваш франчайзер надасть навчальні матеріали, а іноді навіть відправить менеджера з навчання, щоб допомогти з навчанням вашої команди. Обжарювачі хочуть переконатися, що їхня кава приготовлена правильно, і вони також, як правило, надають безліч варіантів навчання, від особистого навчання у вашій кав’ярні до письмових посібників та навчальних відео. Деякі обжарювачі навіть мають навчальні класи в декількох великих містах для поглибленого навчання.

 

Крок 10: Робота з постачальниками

 

Щоб отримати свої поставки до відкриття, необхідно відкрити рахунки у постачальників продуктів харчування та напоїв. У вас мають бути запаси кави, але вам також знадобиться постачальник молока, ароматизаторів, одноразового посуду та стаканчиків. Якщо ви не плануєте готувати їжу, ви також захочете купити випічку або десерти, популярну серед любителів кави, наприклад, рогалики, булочки, кекси та багато іншого.

Щоб переконатися, що у вас достатньо запасів, перш ніж відкрити двері своєї кав’ярні, ви повинні запланувати створення своїх облікових записів приблизно за місяць до дати відкриття. Розмістіть свої перші замовлення щонайменше за два тижні до дати відкриття, щоб ви могли отримати уявлення про всю логістику. Великі постачальники можуть доставляти ваш регіон тільки один раз на тиждень, тому вам потрібно планувати заздалегідь, щоб гарантувати, що у вас ніколи не закінчаться запаси.

 

Крок 11: Маркетинг та Реклама

 

Успіх не випадковий; Вкрай важливо, щоб ви розробили ефективні рекламні кампанії для своєї кав’ярні. Рекламні акції не обов’язково мають бути дорогими, щоб стати результативними. Важливо, щоб про ваш бізнес дізналися. Це буде постійне завдання, яке потребує регулярних витрат часу, уваги та зусиль. Не завадить і трохи творчості. Крім традиційних каналів купівлі реклами в місцевій газеті вам слід спробувати:

 

  • Соціальні мережі: любителі кави, як правило, знаходять місцеві точки в Instagram та TikTok.
  • Молодим споживачам подобається відчувати «атмосферу» простору перед тим, як йти, тому зробіть багато фотографій та відео процесу перед відкриттям кав’ярні – звичайно, з вашими кавовими напоями – щоб клієнти були у захваті від вашого відкриття.
  • Робота з громадськістю: Кав’ярні більше ніж будь-який інший ресторанний бізнес мають репутацію громадських центрів. Співпрацюйте з місцевою некомерційною організацією перед відкриттям або розмістіть стенд у будь-якій спільноті, наприклад, на вуличному ярмарку, фермерському ринку або забігу на 5 км, щоб поспілкуватися з вашою спільнотою.
  • Заходи. Поетичні читання, художні покази та жива акустична музика не дарма є класичними прийомами у кав’ярнях. Зв’яжіться з місцевими художниками або літературними гуртами, щоб пожвавити свій простір. Просто будьте обережні з музикою; У деяких місцях перед проведенням живих виступів вам доведеться отримати ліцензію.
  • Заняття та конкурси: проведіть дегустацію кави, майстер-клас з приготування кави або урок латте-арту та конкурс. Це чудовий спосіб створити фан-базу (і підвищити обізнаність клієнтів та повагу до ваших пропозицій).
  • Електронний та текстовий маркетинг: використовуйте профілі клієнтів вашої POS-системи для надсилання цільових повідомлень. Більшість систем у наші дні дозволяють створювати відфільтровані списки клієнтів з майбутніми днями народження, частими гостями чи тими, хто не робив нещодавні покупки. Складіть кілька угод та повідомлень, щоб повернути цих клієнтів до ваших дверей.

 

Услуги: открытие кофейни с нуля в Украине

 

В Украине вы можете обратиться в консалтинговые компании, которые занимаются открытием кофеен под ключ. Большую часть таких компаний можно легко найти в интернете по запросу, открытие кофейни с нуля. Из списка выберите несколько агентств, созвонитесь и пообщайтесь на тему открытия кофейни. Подберите максимально выгонные условия сотрудничества. Например, Proriat Hospitality Partner предлагает открытие кофейни под ключ и полное управление предприятием. В таком случае есть возможность не оплачивать сам процесс открытия кофейни, так как компания будет получать процент от общего оборота, тем самым гарантировать максимальную рентабельность кофейни. Свяжитесь с нами, чтобы получить коммерческое предложение. Детали услуги на странице: відкриття кав’ярні з нуля під ключ

 

Підсумки за етапами відкриття кав’ярні з нуля

 

Відкриття кав’ярні з нуля в Україні є досить простим процесом з величезним простором для творчості. Кав’ярня має великий потенціал як прибутковий бізнес, незалежно від того, чи відкриваєте ви незалежну кав’ярню або вирішите працювати з франчайзером. З бюджетом від 50 000 до 150 000 доларів, добре просмаженими кавовими зернами та добре навченими баристами ви будете на шляху до створення бізнесу, який життєво важливий для вашої спільноти. І вся кава, яку ви можете випити, є досить гарною додатковою вигодою.

 

ЗВ’ЯЗАНІ РЕСУРСИ З ВІДКРИТТЯ РЕСТОРАНУ З НУЛЯ