Loader

Як відкрити піцерію в Україні: бізнес-план та етапи відкриття кафе

открыть пиццерию под ключ

Як відкрити піцерію в Україні: бізнес-план та етапи відкриття кафе

 

Чи зацікавлені дізнатися те, як відкрити піцерію в Україні та шукаєте готовий бізнес-план? Ознайомтеся з нашим покроковим керівництвом та вивчіть початкові кроки щодо відкриття власного ресторану вже сьогодні!

 

Історія піцерій

 

Піцерії та піца має досить довгу історію. Від греків до єгиптян, від персів до індійців протягом усієї історії існували втілення піци. Коржики, наан і плакунто — все це раннє приготування, яке можна вважати двоюрідними братами сучасної піци, але немає єдиної думки щодо того, що є першим і чи можна їх взагалі вважати попередниками піци.

Насправді піца, ймовірно, народилася в Неаполі, Італія, через десятиліття після того, як помідори вперше були завезені до Європи. Принаймні це, ймовірно, було перше використання слова піца. Спочатку страва для бідняків, оригінальна неаполітанська піца продавалася на вулицях із різноманітними начинками. Перший ресторан італійської піци, Antica Pizzeria Port’Alba, почав пекти піцу в 1738 році, коли популярність цієї страви зросла, особливо серед туристів, які відвідують Неаполь.

Потім, у 1889 році, народилася сучасна піца, коли виробник піци Раффаеле Еспозіто створив «Піца Маргарита» для дружини королеви Італії Маргарити Савойської. У ньому були лише помідори, моцарелла та базилік, що становлять кольори італійського прапора.

Давайте перейдемо до етапів бізнес-плану ресторану та відповіді на питання, як відкрити піцерію в Україні.

 

Що потрібне для відкриття піцерії? (Контрольний список)

 

Отже, Ви розглядаєте можливість відкриття піцерії? Без ресторанів, які спеціалізуються на приготуванні піци, не обходиться жоден район. А оскільки 83% відвідувачів ресторанів їдять піцу не рідше одного разу на місяць, це один із найперспективніших концептів. Фактично, згідно з первинним дослідженням, проведеним Proriat у 2020 році, у піцерій найнижчі показники закриття серед усіх категорій ресторанів.

Відкриття піцерії тягне за собою багато тих же кроків, що і відкриття будь-якого ресторану. У цьому посібнику ви знайдете покрокові інструкції про те, як відкрити піцерійну, щоб ви могли стати популярним місцем у вашому регіоні. Також самостійно зможете написати бізнес-план піцерії.

 

Як розпочати ресторанний бізнес: відкрити піцерію в Україні

 

1. Виберіть концепцію піцерії

Концепція піцерія охоплює всі формати: від місцевих міні-піцерій, які працюють на винесення та доставку до преміальних ресторанів з повним спектром послуг із дров’яними печами. Визначення того, де буде знаходитись піцерія територіально та формат сервісу, які ви надасте, є важливим кроком на цьому етапі.

 

Ось зразкові формати та варіанти обслуговування для розгляду:

 

  • Ресторан-піцерія. Піца відмінно підходить для обіду та вечері, особливо у поєднанні з баром. Це італійська страва, яка добре підходить для великих компаній, заходів та свят. Якщо ви збираєтеся запускати ресторан преміум класу, тоді вам потрібно буде приділити особливу увагу місцерозташуванню, дизайну та кухні ресторану, а найголовніше персоналу.
  • Take away Pizzeria (такевей піцерія) – це концепція міні-піцерії яка працює на виніс. Зазвичай у такому форматі працюють Мафи, кіоски, невеликі фасадні приміщення. Також цей формат активно розвивається у мережевих супермаркетах.
    Доставка піци. Якщо ви плануєте пропонувати доставку, подумайте, чи будете ви наймати штатних водіїв або залучати кур’єрську компанію.
  • Food Truck Pizzeria – мобільні піцерії з’явилися останніми роками з поважної причини — вони чудово підходять для ділових районів, студентських містечок та таких заходів, як весілля та фестивалі. Подумайте про спеціальні ліцензії та дозволи, які вам знадобляться, якщо ви вирішите купити фуд-трак піцерію.
  • Дарк Kitchen Піцерія. Концепція, популярність якої зросла під час пандемії, полягає в тому, що кухні-примари готують їжу виключно для онлайн-замовлення та доставки. Немає вітрини, яку можуть відвідати гості, і жодних пов’язаних із цим витрат, крім керування нею.

 

2. Створіть бізнес-план піцерії

 

Як і у відкритті будь-якого ресторану, ваш перший крок – скласти бізнес-план. Це план етапів, що проведе вас від ідеї «журавель у небі» до дня відкриття. Створення бізнес-плану піцерії не тільки допоможе вам організуватися, але й стане вашим основним інструментом для передачі вашого бачення партнерам, інвесторам та іншим зацікавленим сторонам, необхідним для реалізації вашої концепції. Ось основні елементи, які необхідно увімкнути:

 

  • Резюме бізнес-плану піцерії: зачепите читача та дайте йому версію того, що він знайде усередині.
  • Огляд компанії: розкажіть про основи структури власності, місцезнаходження, тип концепції піци і уявіть свій бренд. Який тип сервісу ви бажаєте надавати?
  • Аналіз галузі: детально опишіть прогалину, яку ви збираєтеся заповнити на своєму ринку, за допомогою аналізу вашого цільового ринку, вибраного вами розташування та найближчих конкурентів. Якщо у вашому місті є дюжина піцерій, який особливий елемент привносить ваша концепція?
  • Маркетинговий план: якщо ви його створите, гості прийдуть, правда? Не так швидко. На цьому етапі необхідно чітке розуміння того, як ви плануєте залучати гостей та підтримувати їхнє повернення.
  • Операційний план: в цьому розділі починайте справу, викладаючи свої політики та процедури, потреби в персоналі, потреби в технологіях та очікуваних постачальниках.
  • Фінансовий аналіз: І останнє, але не менш важливе: вам потрібна дорожня карта того, як ви фінансуватимете своє відкриття та керуватимете фінансами в майбутньому. Включіть сюди інвестиційний план, прогнозований звіт про прибутки та збитки, прогнози грошових потоків та аналіз беззбитковості.

Щоб отримати додаткові рекомендації та не починати з нуля, ознайомтеся з нашим шаблоном бізнес-плану піцерії, який можна отримати на електронну пошту після того, як зв’яжетесь з нами.

 

3. Виберіть локацію для піцерії

 

При розгляді питання про те, як відкрити піцерію, розташування може мати найбільший потенційний вплив на ваш прибуток. Ринок уже насичений? Пішохідний трафік великий? Чи знаходиться він поряд з місцями призначення або визначними пам’ятками, такими як кампус коледжу або спортивний комплекс, бізнес-центр, туристичні вулиці? Це ті питання, які необхідно враховувати при пошуку комерційного приміщення. Навіть найкраща піца може мати проблеми з подоланням поганого розташування.

 

Використовуйте цей контрольний список, щоб оцінити ваші варіанти:

 

  • Визначте свого ідеального клієнта.
  • Опишіть свого покупця якомога докладніше: Голодні студенти коледжу, які бажають швидко та смачно перекусити? Туристи, які йдуть на концерт, відвідують театральний квартал? Визначивши чітке зображення, ви зможете краще орієнтувати свої пропозиції.
  • Оцініть свою конкуренцію. Хто вже відкрив кафе-піцерію там, де ви маєте намір реалізувати свій проект, як у них йдуть справи?
  • Виберіть локацію. Коли ви визначилися з районом, знайдіть приміщення під ресторан, яке відповідає вашим потребам за розміром та місткістю. Зважайте на пішохідний трафік у цьому районі і, якщо це існуюче кафе, то, як працював попередній орендар.
  • Співпрацюйте із професіоналами. Досвідчений агент з комерційної нерухомості позбавить вас клопоту при пошуку, а також допоможе зорієнтуватися в (часто сумнівних) ліцензіях та дозволах, які необхідно отримати для відкриття ресторану.

Для пошуку комерційних приміщень для відкриття кафе та ресторанів, використовуйте 👉 комерційної нерухомості на Proriat Real Estate. Також, залиште свою заявку на підбір приміщення під піцерію, брокери з готельної та ресторанної нерухомості допоможуть вам знайти та вибрати найкращий варіант.

 

4. Відкриття ФОП та податки

 

Для запуску ресторану вам знадобиться реєстрація приватного підприємця чи компанії. Також головним моментом буде вибір оподаткування. Ми рекомендуємо на цьому етапі залучити досвідченого юриста та бухгалтера, які зроблять все основну паперову роботу. Вони також убезпечать вас від можливих штрафів та проблем із перевіряючими органами. А ви в цей час більше фокусуватиметеся на реалізацію свого проєкту-піцерії.

 

5. Розробте брендинг, маркетинг, просування та рекламну стратегію своєї піцерії

 

Підготуйте своє урочисте відкриття до успіху та залучіть клієнтів за допомогою ефективного маркетингу. Найкраще почати зі створення маркетингового плану піцерії, де ви можете встановити цілі, спланувати, які передові методи та поради ви будете використовувати, а також скласти свій маркетинговий календар та бюджет на цей критичний перший рік.

Розробка вашої маркетингової стратегії починається з точного визначення того, що ви продаєте. У чому унікальність вашої піцерії? Що ваша атмосфера чи естетика може запропонувати клієнтам? Конкретна пропозиція вашої піцерії та її цільова аудиторія стимулюватиме ваш брендинг.

 

При визначенні свого підходу до маркетингу та реклами задайте собі такі питання, як:

 

  • Хто ваш цільовий клієнт піцерії?
  • Які платформи ви використовуватимете для онлайн-маркетингу?
  • Чи використовуватимете ви методи органічного маркетингу або платите за рекламу?
  • Чи буде інфлюєнсер маркетинг відігравати роль у вашій стратегії?
  • Де ваша цільова аудиторія проводить час? Як розмістити рекламу у цих місцях?

Коли ви запускаєте свій новий ресторан-піцерію, розробка сильної маркетингової стратегії ресторану в соціальних мережах допоможе вивести вашу піцерію у візуальному форматі, яким можна активно просувати серед широкої аудиторії. Соціальні мережі допомагають представити піцерії на карті та залучити нових клієнтів, і це переважно безкоштовний спосіб почати поширювати інформацію.

Ви також можете використовувати шаблон маркетингового плану ресторану від Proriat Hospitality Partners, щоб скласти свій план того, як ви утримуватимете гостей, які приходять у вашу піцерію і повертаються знову і знову. Залишіть свою заявку, щоб ми могли надіслати вам детальний план маркетингу для піцерії.

 

Франшиза піцерії

 

Кожного підприємця, який хоче відкрити свій перший ресторан, запитати себе: як відкрити піцерію, відвідує думку купівлі франшизи піцерії. І це може бути правильним рішенням! Щоб купити франшизи піцерії в Україні вам потрібно вибрати бажаний бренд та відповідати низці критеріїв, як франчайзі. Proriat Franchise Development надає комплексні послуги на ринку ресторанного та готельного франчайзингу в Україні. Допомагає підібрати франшизу, упаковує та розвиває ресторани за франчайзинговою системою. Докладніше з послугами можна ознайомитись на сайті: каталог ресторанных франшиз.

 

6. Розрахуйте фінанси вашої піцерії, прогнози продажу та операційні витрати

 

На цьому етапі настав час переглянути бізнес-план вашого ресторану і подивитися на ваші початкові фінансові прогнози для піцерії, щоб ви могли планувати повсякденні операційні витрати. Маючи більш повне уявлення про свої операційні та маркетингові витрати, ви зможете більш точно прогнозувати майбутні доходи.

 

Скільки коштує відкрити піцерію?

 

Вартість відкриття піцерії в Україні може мати значні відмінності в залежності від проекту та регіону. Хоча фіксованої суми немає, і ваші витрати сильно відрізнятимуться залежно від розташування, моделі, потреб у персоналі та потреб у обладнанні, загальна вартість відкриття ресторану, піцерії складає від 100 000 до 1 000 000 доларів.

Для отримання додаткової інформації про типові витрати на відкриття піцерії, зв’яжіться з нашим експертом з відкриття та управління ресторанами.

 

Скільки коштує вміст піцерії?

 

Якщо ви розібралися з питанням: як відкрити піцерію в Україні, тоді зміст цього бізнесу вам також буде актуально знати. При розрахунку операційних витрат піцерії подумайте про обладнання, персонал, маркетинг, будівництво, технології та їжу. Типові експлуатаційні витрати на утримання ресторану включають такі збори, як:

 

  • Комунальні послуги: 1000-1200 доларів на місяць
  • Обладнання та інвентар: 20 000-400 000 доларів США
  • Ліцензії, дозволи, депозити: $2,500-$100,000
  • Технологія, включаючи POS-систему: варіюється
  • Закупівля продуктів та напоїв: 5000-25000 доларів
  • Витрати персонал ресторану: 20-35% від загального доходу

 

Щоб переконатися, що ви поділяєте особисті витрати та витрати на піцерію, відкрийте свій корпоративний банківський рахунок. Залежно від того, в якому регіоні ви живете, для оподаткування може знадобитися відкриття окремого банківського рахунку, тому проведіть дослідження та попрацюйте це питання бухгалтером. У будь-якому випадку на цьому етапі ви також отримаєте свою кредитну картку підприємця. Працюйте з професіоналами протягом усього цього процесу, щоб переконатися, що все зроблено правильно. Команда Proriat забезпечить відкриття піцерії під ключ та ефективне управління підприємством.

 

7. Знайти фінансування піцерії та отримати кредит на відкриття бізнесу

 

Більшість людей не мають тисяч доларів у банку, щоб розпочати новий бізнес. Хорошою новиною є те, що фінансування ресторану є, і є безліч варіантів для розгляду. Намагаєтеся зрозуміти, як відкрити піцерію без власного капіталу? Різні способи фінансування, які ви можете використовувати для відкриття піцерії, включають (але не обмежуються ними) кредитну лінію для бізнесу, мікрокредити для малого бізнесу, гранти для стартапів, капітал приватних інвесторів та інвестиційних компаній, фінансування обладнання для піци та інші великі покупки обладнання, грошові аванси та альтернативні кредити.

Щоб дізнатися більше про те, як відкрити ресторан без грошей, читайте статтю: Як відкрити ресторан без вкладень в Україні. Де взяти гроші на бізнес?

Як тільки ви знайшли капітал або інвестора для відкриття піцерії, ви можете почати реалізовувати готовий бізнес-план піцерії.

 

8. Створіть меню піцерії

 

Чи будуть у вашій піцерії коржі старої школи, ліванські чи грузинські? Можливо вам більше сподобається домашня піца, приготовлена на дровах, як в Італії. Розробка меню піци починається зі стилю (стилів) піци, яку ви пропонуватимете. Додайте опції із салатами, гарнірами та десертами. Зосередьтеся на типі тесту, яким ви будете відомі. Ваш вибір тут вплине на тих, хто хоче купити вашу піцу, а також на обладнання та потреби постачальників.

 

  • Закуски. Традиційно в меню піци входять хлібні палички, курячі крильця, фрикадельки, часникові вузли та палички з моцарелли. Більш сучасні страви, такі як тарілки антипасто, супи та сироїдчі бари, стають все більш поширеними, особливо в преміальних ресторанах.
  • Салати. Основний набір салатів є обов’язковим для будь-якої піцерії. Класичні страви, такі як грецький, цезар та садовий, ніколи не виходять із моди, хоча це можливість поекспериментувати з вашим меню.
  • Бутерброди. У піцеріях, що працюють в основному на винесення та доставку, сандвічі є одним із основних продуктів. Гарячі пропозиції, такі як курка та баклажани, фрикадельки, стейки та сир, є стандартними; інші також додають до списку м’ясного асорті.
  • Десерти. Десерти у піцеріях найчастіше асоціюються із закладами громадського харчування. Популярні італійські класичні страви, такі як тірамісу та морозиво, а також такі популярні страви, як чізкейк та морозиво.
  • Напої. Асортимент напоїв залежить від формату ресторану. У точках доставки піци майже завжди можна взяти із собою газовані напої та інші напої у пляшках. У піцеріях, де можна пообідати, популярні пиво, вино та бари.

 

9. Знайдіть свого постачальника інвентарю для піцерії

 

Тепер, коли ви визначилися зі своїми пунктами меню – на додаток до інгредієнтів та матеріалів, які вам знадобляться для їхнього виготовлення – ви можете почати купувати свій інвентар. Звичайно, спочатку вам потрібно вирішити, де ви купуватимете витратні матеріали.

Існує безліч оптових платформ харчової промисловості, які можна використовувати для свого інвентарю. Крім того, в залежності від вашого місця розташування ви зможете знайти групу місцевих роздрібних продавців, у яких можна придбати свіжі продукти.

Де б ви не вирішили закупити свій інвентар, завжди корисно не поспішати, читаючи відгуки та спілкуючись із колегами про потенційних постачальників. Подолання затримок із постачальниками та непорозуміння може стати справжньою проблемою для піцерій, особливо коли вони лише починають своє становлення. Сьогодні навіть травники можуть допомогти у відкритті ресторану.

Не забувайте постійно відстежувати постачання вашого інвентарю за допомогою програмного забезпечення для керування запасами ресторану та створювати резервний план для обліку будь-яких затримок. На цьому етапі ви також можете впровадити систему бухгалтерського обліку ресторану, щоб відстежувати бухгалтерію та визначати галузі фінансової оптимізації.

 

10. Інвестуйте в правильну технологію та систему точок продажу в піцерії

 

Ви наближаєтесь! Маючи бізнес-план піцерії, місцезнаходження та обладнання, ви готові розпочати щоденні операції. Ось де вам потрібні ваші технології. Хоча за своєю суттю піца складається з тіста, соусу та сиру, правильне виконання кожного замовлення з нескінченними налаштуваннями, на які чекають клієнти, може бути проблемою. POS-система, здатна вмістити складне меню піци, має важливе значення для успішної роботи піцерії.

 

Шукайте POS для піцерії, який може надати наступне:

 

  • Динамічний ціноутворення начинки в залежності від розміру піци.
  • Гнучкість проведення акцій, знижок та кодів купонів
  • Можливість самовивезення
  • Програми лояльності та заохочення гостей
  • Доставка
  • Інтеграція зі сторонніми службами доставки

 

11. Створіть дизайн та атмосферу своєї піцерії

 

Маючи докладний бізнес-план та бачення ресторану, вам тепер потрібно розробити план поверху та планування ресторану, які будуть відповідати вашим бізнес-цілям піцерії. Як власник, ваша пристрасть до ремесла та ваша історія впливатимуть на дизайн та атмосферу вашої піцерії.

Мета полягає в тому, щоб перетворити вашу піцерію на місце, де клієнти можуть почуватися комфортно і вітати, теплий простір, який пропонує смачні делікатеси та затишну атмосферу.

 

Що повинен містити план вашої піцерії?

 

При розробці макету вашого ресторану пам’ятайте про ці елементи:

 

  • Кухня
  • Велике обладнання для приготування піци, як печі для піци, фритюрниці, міксери і т.д.
  • Двері, столи та стільці
  • Прилавок, якщо ви працюєте в піцерії за прилавком
  • Туалети
  • Вікна
  • Двері
  • Вхід/Виходи

 

12. Найміть команду та керівництво піцерії

 

Підбір, прийом на роботу та управління командою – одне з найважливіших занять для будь-якого власника піцерії. Це також може бути найскладнішим. Для вирішення розбийте завдання на наступні етапи:

 

  • Працюйте з юристом чи бухгалтером, щоб змусити колеса рухатися. Для юридичних завдань, включаючи, крім іншого, забезпечення (ідентифікаційний номер роботодавця), реєстрацію у відділі праці, підписку на страхування працівників та налаштування платіжної відомості, розгляньте можливість робота з юристом та/або бухгалтером, щоб переконатися, що ви робите все відповідно до українським законодавством.
  • Визначте посади, які вам потрібні. Незалежно від вашої моделі обслуговування вам знадобиться хтось, хто готує піцу. Інші посади BOH (Back of House) можуть включати заготівельників, лінійних кухарів та посудомийників. Якщо у вас буде повний сервіс, вам знадобляться сервери та хостес, а також бармени, якщо ви пропонуєте алкоголь.
  • Знайти професійний персонал – це складна частина. Конкуренція за ресторанну працю є жорсткою, і це галузь із сумнозвісною високою плинністю кадрів. Зачепіть людей добре написаним описом роботи і підкресліть, чому приєднання до вашої команди буде коштувати їхній час. Зверніть увагу на компенсацію та пільги, які ви можете запропонувати, такі як відпустка, медичні пільги та знижки на харчування.
  • Розробте програму навчання. Доклавши трохи початкових зусиль, ви можете розробити адаптаційний процес, який зацікавить нових членів команди та забезпечить готовий процес для майбутніх наймань. Досягніть цього за допомогою Довідника співробітника.
  • Розставте пріоритети щодо утримання персоналу. Щоб найняти чудового співробітника, потрібно докласти чимало зусиль. Не витрачайте його, не розуміючи, чому вони повинні залишатися поряд. Як і інші працівники, співробітники ресторану лояльні до роботодавців, які вважають їх щастям, демонструють відданість балансу між роботою та особистим життям, розширюють можливості зростання та справедливо сплачують їм.

Якщо ви не хочете ризикувати з успіхом своєї піцерії та припуститися фатальних операційних помилок. Компанія Prorait Hospitality Partners пропонує взаємовигідні умови співробітництва в яких береться зобов’язання за результативне управління піцерією та розвиток бізнесу. Детальніше читайте розділ послуг: ресторанний менеджмент.

 

Час офіційного відкриття піцерії!

 

Після того як ви пройдете всі ці кроки, ви будете на шляху створення піцерії своєї мрії. Завдяки смачній піці, чудовим людям та чудовому розташуванню ваші гості відвідуватимуть ваші заклади та забезпечуватимуть вас стабільним доходом.

 

Як відкрити піцерію?

 

Відкриття піцерії в Україні вже стало нормальним явищем. Ресторанний бізнес у країні може легко конкурувати із європейським ринком. Головним елементом у відкритті ресторану буде ваша унікальна концепція, місцезнаходження, команда, бренд та підхід до управління підприємством. Якщо у вас є питання щодо відкриття ресторану, покупки франшизи, пошуку приміщення під піцерію, тоді зв’яжіться з нами.

 

ЗВ’ЯЗАНІ РЕСУРСИ З ВІДКРИТТЯ РЕСТОРАНУ З НУЛЯ