Loader

Що таке готельний менеджмент? Оператори готелів | Кар’єра

Что такое гостиничный менеджмент? Отельные операторы | Карьера

Що таке готельний менеджмент? Оператори готелів | Кар’єра

 

Готельний менеджмент в Україні ще не досяг глобального прояву та загального розуміння. Чи знаєте ви, що великі готельні компанії та готельні оператори, такі як Hilton та Marriott, зазвичай не керують власними готелями? Це нормально, якщо ви цього не знали. Структура компаній з управління готельним бізнесом та індустрія гостинності загалом дуже відрізняється від багатьох галузей. Тому більшість співробітників готельної сфери не до кінця розуміють, як усе це працює. Не хвилюйтесь, після прочитання цієї статті ви швидко станете експертом.

То що ми маємо на увазі, коли кажемо, що «компанії в індустрії гостинності структуровані інакше, ніж у більшості інших секторів»? Комерційний об’єкт може належати одній стороні, керуватися іншою та нести прапор бренду третьої компанії, але ці стосунки залишаються за кадром. Ця стаття не призначена для інвестиційних брокерів, тому ми збираємося пропустити інші зацікавлені сторони, такі як власники акцій, компанії з керування активів та експерти зі спеціальних послуг.

Для всіх, хто задумається про готельний бізнес в Україні або є власником комерційних об’єктів, які хочуть передати в управління готельним керуючим компаніям (готельні оператори), ця стаття стане цікавою для прочитання.

 

Більшість мандрівників ніколи навіть не дізнаються, що агент на стійці реєстрації, який реєструє їх у Hilton Garden Inn, насправді не працює у Hilton Worldwide! Як це може бути?

Світ готельного менеджменту складний, у цій статті ми розберемо ключові компоненти цього аспекту індустрії. Ми заглибимося в те, що саме роблять компанії з управління готелями, як вони заробляють гроші і хто є основними гравцями. До кінця статті у вас буде чітке уявлення про ландшафт управління готелями – чи хочете ви створити власну компанію з управління готелями, стати партнером однієї з них або розпочати кар’єру, працюючи на неї.

 

Що таке готельний менеджмент?

 

Готельний менеджмент відноситься до управління всіма аспектами роботи готелю, включаючи його фінансові показники, обслуговування гостей (сервіс), операційна діяльність, харчування та напої (Food & Beverage), технічне обслуговування та людські ресурси (Human Resource). Це включає координацію різних відділів готелю, щоб забезпечити безперебійну та ефективну роботу, а також підтримувати високі стандарти якості та задоволеності клієнтів.

Менеджери готелю несуть відповідальність за нагляд за повсякденною діяльністю готелю, а також за розробку та реалізацію стратегій, спрямованих на підвищення ефективності та прибутковості готелю. Вони також повинні бути в змозі передбачати і реагувати на потреби, що змінюються, і переваги своїх гостей, а також забезпечувати підтримку позитивної репутації готелю на локальному готельному ринку.

 

Якими є основні робочі посади в готельному менеджменті?

Є багато різних вакансій, доступних у готельному менеджменті, у тому числі:

 

  1. Генеральний менеджер: загальний керівник готелю, який відповідає за роботу готелю, фінансове управління та забезпечення високого рівня задоволеності клієнтів.
  2. Менеджер служби приймання та розміщення: відповідає за керування стійкою реєстрації, бронюванням та обслуговуванням гостей.
  3. Менеджер з їжі та напоїв: спостерігає за їжею та напоями в готелі, включаючи ресторани, бари та банкети.
  4. Шеф-кухар: відповідає за кухню та відповідає за планування меню, приготування їжі та контроль якості.
  5. Менеджер зі збирання: відповідає за підтримання чистоти та порядку на всій території готелю, включаючи номери та громадські місця.
  6. Менеджер з продажу та маркетингу: відповідає за просування готелю та створення бізнесу за допомогою стратегій реклами, продажу та маркетингу.
  7. Менеджер з персоналу: відповідає за найм, навчання та управління персоналом готелю.
  8. Координатор заходів: планує та координує заходи, що проводяться в готелі, такі як конференції, весілля та інші громадські заходи.
  9. Менеджер із доходів: аналізує дані для оптимізації ціноутворення та заповнюваності номерного фонду, щоб максимізувати дохід.
  10. Менеджер з технічного обслуговування: відповідає за підтримку фізичної інфраструктури готелю та забезпечення належного функціонування всіх систем та обладнання.
  11. Начальник служби безпеки: відповідає за департамент з охорони та безпеки гостей та готелю.

 

Власники, франчайзери та керуючі компанії

 

Управління готелем – непросте завдання, і щоб впоратися з нею добре, вам знадобляться різноманітні навички та ресурси. Щоб максимізувати продуктивність, прибутковість та переваги власників, багато готелів використовують різні організації для управління різними операційними аспектами. Готелі зазвичай належать до однієї з чотирьох категорій власності:

 

  • Знаходиться у приватній власності та експлуатується: власнику цієї моделі потрібна максимально кропітка операційна робота у готелі. У приватних та керованих готелях власник бере на себе провідну роль у всіх аспектах бізнесу: наймані персоналу, обслуговуванні фізичних активів, реалізації маркетингової стратегії готелю та багато іншого. Власником може бути фізична особа чи група власників.
  • Оренда готелю: на відміну від приватних та керованих готелів, власники орендованих готелів здають в оренду фізичні активи іншої компанії, яка займається всіма аспектами експлуатації. Власник просто збирає орендну плату за будівлю та не має жодного відношення до готельної сторони.
  • Франчайзингові готелі: власники, які хочуть більш практичного підходу та не хочуть передавати свої фізичні активи комусь іншому для роботи, можуть обрати модель франшизи. Франчайзери підписують угоди з готельними брендами щодо доступу до переваг (або обмежень, залежно від того, як ви на них дивитеся), таких як стандарти бренду, маркетингова міць, системи бронювання та рекомендації щодо дизайну. Франчайзери часто самі виконують повсякденні операції, такі як найм працівників та виплата заробітної плати, і вони платять роялті за використання бренду. Популярні франшизи готельних брендів включають Hampton, Holiday Inn Express та Red Roof Inn.
  • Керований готель: У керованому готелі власник готелю підписує контракт з компанією, що управляє, щоб зняти з себе операційні обов’язки. На відміну від франчайзингової моделі, керуюча компанія займається всім, що стосується повсякденної операційної діяльності – навіть підбором персоналу, розрахунком заробітної плати та маркетингом. Деякі керовані готелі мають бренд, і компанія, що управляє, несе відповідальність за дотримання стандартів бренду. Власник зазвичай підписує контракт із брендом, хоча власники часто залучають свою керуючу компанію до обговорення ребрендингу. Ці керуючі компанії зосереджені на зростанні RevPAR, NOI і EBITDA, оскільки їм виплачується відсоток виручки, і вони часто отримують бонуси залежно від прибутковості готелю. Корпоративні власники готелів, як правило, зосереджуються на більш аналітичних завданнях, таких як SWOT-аналіз і постановка SMART-цілей, в той час як «працівники на об’єкті» зосереджуються на тактиці, повсякденному управлінні та наданні послуг.

 

Багато готелів по всьому світу мають окремі об’єкти власності та управління, щоб максимізувати ефективність обох компонентів. Власники можуть зосередитися на об’єкті нерухомості, тоді як керуючі компанії зосередяться на повсякденних операціях.

Які переваги надає компанія з керування готелями?

 

Ми встановили, що компанії управляють готелями від імені власника, але що саме це означає? Чим займаються готельні керуючі компанії? Залежно від специфіки об’єкта керуюча компанія може:

  • Наймати співробітників та розраховувати заробітну плату через таку платформу.
  • Керує всіма операційними відділами, такими як фронт-офіс, операційний менеджмент, продаж та маркетинг, ресторани та бари (F&B).
  • Управління відносинами та виставленням рахунків постачальникам
  • Регулює вартість номерів та проводить рекламні компанії
  • Виконує профілактичне обслуговування майна та планує капітальні витрати
  • Розробляє бюджет та готує фінансові звіти для власників
  • Курирує присутність готелю в Інтернеті (огляди, соціальні мережі) та реалізовує маркетингові стратегії.
  • У деяких випадках погоджує ремонт чи девелопмент готельного об’єкту.

 

Якщо готель брендований, частина цих обов’язків бере на себе бренд. Бренди зазвичай надають маркетингову підтримку, технології для персоналу та гостей, а також рекомендації щодо меблів та декору.

 

Незалежно від приналежності до бренду компанія, що управляє, зазвичай не бере участі в прийнятті важливих рішень, що стосуються фізичних активів. Власник готелю чи група власників (часто інвестиційна група у сфері нерухомості) вирішує, коли купувати чи продавати нерухомість.

 

У той час як власники платять готелю, що управляє, за свої послуги, використання компаній з управління готелями може заощадити гроші в довгостроковій перспективі. Компанії з управління готелями є експертами в галузі готельного бізнесу, тому вони часто можуть управляти повсякденними операціями більш ефективно, ніж приватні власники/менеджери, особливо якщо власник не має великого досвіду у готельному бізнесі.

 

Як керуючі готельні компанії заробляють гроші?

 

Як власник готелю, одним з найбільш важливих моментів обговорення під час укладання контракту з керуючою компанією є структура винагороди. Компанії з управління готелями заробляють гроші декількома способами: різниця між запланованим та фактичним прибутком, фіксованою базовою винагородою та/або відсотком від валового доходу.

Залежно від типу готелю, послуг, які надає керуюча компанія, та цілей власника, структура винагороди керуючої компанії може сильно змінюватись від об’єкта до об’єкта. Коли керуючі компанії готелю отримують компенсацію, що відображає ефективність готелю, вони зацікавлені в тому, щоб керувати готелем максимально ефективно.

 

10 найкращих компаній з управління готелями

 

Немає «типової» керуючої компанії; ви можете знайти керуючі компанії, які спеціалізуються на певних брендах, певних типах готелів та певних географічних районах. Деякі керуючі компанії керують кількома готелями; Деякі працюють сотнями.

Давайте розглянемо десятку провідних керуючих компаній у США за кількістю керованих номерів (кількість номерів та майна у США):

Найбільша компанія з управління готелями в США – Plano, Aimbridge Hospitality, розташована в Техасі, з колосальними номерами 182 000+ і більш ніж 1400 готелями у своєму портфоліо. У 2019 році Aimbridge об’єдналася з колишньою другою за величиною компанією з управління готельним бізнесом Interstate Hotels & Resorts. Внаслідок цього злиття портфель Aimbridge збільшився до 80 000 номерів та 500 об’єктів нерухомості. Готелі Aimbridge в основному представлені брендами Marriott, Hilton та Hyatt на ринках США та Карибського басейну. Aimbridge є найбільшим оператором цих брендів у світі. Компанія Aimbridge нещодавно запустила програму AIMClean, щоб забезпечити достатню підготовку персоналу готелів за протоколами охорони здоров’я та безпеки. Aimbridge також надає послуги з управління ремонтом, управління активами та консультаційні послуги.

На другому місці опинилися готелі Hyatt. Ви можете подумати: «Чекайте, як Hyatt може бути в цьому списку, якщо інші компанії також управляють нерухомістю Hyatt?» Hyatt насправді управляє приблизно? Всій власності Hyatt, з 61 217 номерами та 372 готелями під корпоративним управлінням. Hyatt базується в Чикаго, штат Іллінойс, і їх керований портфель включає бренди Hyatt у 65 країнах світу, у тому числі бутік-готелі в портфоліо Unbound Collection та Destination Hotels.

Як і Hyatt, InterContinental Hotels Group (IHG) управляє кількома власними готелями – якщо бути точним, то це 301 готель і 57 804 номери. Тим не менш, IHG використовує підхід, заснований на обліку активів, і керує лише невеликою часткою зі своїх 5800+ готелів по всьому світу, включаючи такі бренди, як Crowne Plaza і Holiday Inn. Штаб-квартира IHG знаходиться в Денхемі, Великобританія.

Четвертою за величиною компанією з управління готелями у США є Highgate, яка є найбільшою компанією з управління готелями у Нью-Йорку. Хайгейт управляє 10% готельного інвентарю у Великому Яблуку, і там знаходиться їх штаб-квартира. Портфоліо Highgate складається з незалежних та фірмових готелів на основних ринках США, таких, як Нью-Йорк, Майамі та Сан-Франциско, загалом 142 готелі та 37 307 номерів.

Crescent Hotels & Resorts займає п’яте місце з 28 137 номерами та 103 готелями. Crescent базується у Ферфаксі, штат Вірджинія, і керує брендами Marriott, Hyatt, IHG та Hilton у категоріях від висококласних до розкішних, а також незалежними готелями, пов’язаними з недорогими брендами, у США та Канаді. Портфоліо Crescent включає відомі незалежні об’єкти, такі як Mayfair Hotel у Лос-Анджелесі та PGA National Resort у Палм-Біч.

Подібно Crescent, HEI Hotels & Resorts також управляє Marriott, Hilton, IHG та незалежними об’єктами нерухомості на міських ринках та в місцях відпочинку по всій території США, маючи загалом 23 900 номерів та 79 готелів. HEI з Норуолку, штат Коннектикут, управляє широким спектром об’єктів нерухомості, від готелів із вибраним сервісом до розкішних курортів.

Компанія Pyramid Hotel Group зі штаб-квартирою в Бостоні №7 у нашому списку має міжнародну присутність. Pyramid управляє готелями з повним спектром послуг, окремими послугами та незалежними готелями у США, країнах Карибського басейну, Ірландії та Великобританії. У портфель компанії входять бренди Marriott, Hilton, IHG та Wyndham, загалом 91 готель та 23 493 номери. Піраміда має досвід у переходах та конверсіях брендів.

У той час як деякі керуючі компанії працюють з повним спектром готелів, портфоліо Island Hospitality Management, що складається з 177 готелів та 22 811 номерів, включає в основному бренди з вибраним сервісом, такі як Residence Inn та Homewood Suites. Island управляє готелями Hilton, Hyatt, IHG і Marriott в США, і компанія базується в Уест-Палм-Біч, Флорида.

Сусід Crescent Fairfax зі штату Вірджинія, Crestline Hotels & Resorts, займає 9-е місце зі 118 готелями та 17 250 номерами у своєму портфоліо. Crestline керує готелями Hilton, Hyatt, IHG і Marriott у США, починаючи від готелів із вибраним сервісом і закінчуючи елітними бутіками. Crestline здобула безліч нагород, у тому числі 3 рази була удостоєна нагороди Marriott «Ремонт року»!

Ще одна керуюча компанія з Техасу, Remington, управляє в основному об’єктами Hilton та Marriott, розташованими в США, зі штаб-квартирою в Далласі. Портфоліо Remington включає 16 918 номерів та 86 готелів, всі з яких використовують системи безконтактного ключа.

Як видно з цього списку, немає двох однакових компаній, що управляють. Кожен з них має свої сильні сторони та переваги, а це означає, що власники можуть вибрати керуючу компанію, що максимально відповідає їх потребам.

 

Як вибрати керуючу компанію чи готельного оператора?

 

Компанії з управління готелями дуже різняться з погляду запропонованих ними послуг, взаємин із брендами та конкретних галузей знань. Як власник, ви захочете співпрацювати з керуючою компанією, яка має досвід, пов’язаний із вашим конкретним активом готелю та вашими цілями. Ви плануєте ремонт? Тоді вам варто вибрати керуючу компанію, яка має досвід ремонту. Ви маєте незалежний розкішний курорт? Тоді ви, можливо, не захочете співпрацювати з компанією, що управляє, чий портфель складається тільки з готелів Residence Inn і Hamptons.

 

При порівнянні компаній з управління готелями ми рекомендуємо порівнювати кілька конкретних областей:

 

  • Відносини з брендом: чи керуюча компанія є кращим партнером бренду, з яким ви хочете працювати? Керуючі компанії, які створили міцні альянси з брендами, знають усі тонкощі стандартів бренду, добре знайомі з ключовими членами команди бренду та можуть допомогти новим власникам орієнтуватися у процесі брендингу.
  • Послуги та експертність: Чи хочете ви, щоб керуюча компанія взяла на себе додаткові обов’язки, крім повсякденних операцій? Деякі керуючі компанії також пропонують такі послуги, як управління активами, управління ремонтом,
  • Склад портфеля: Які готелі є в портфелі компанії, що управляє? Якщо готелі в портфоліо компанії, що управляє, схожі на ваші (і дають хороші результати!), то можете бути впевнені, що управляюча компанія впорається з вашим. Зверніть увагу не тільки на готельні бренди, але й на географічне розташування (міські та курортні, прибережні та середньозахідні), вік об’єктів (історичні та абсолютно нові), цільові сегменти гостей (ділові та групові, а також відпочиваючі), та зручності (басейни, поля для гольфу, спа, ресторани тощо).
  • Продуктивність і результативність: чи дійсно управляюча компанія досягає результатів? Керуючі компанії в готельній сфері повинні надати дослідження індустрії готельних послуг та відгуки про властивості в їхньому портфоліо. На підставі цих документів ви зможете краще оцінити, чи підходить компанія для ваших бізнес-цілей.

 

Огляд кар’єри у готельному менеджменті

 

Бажаєте побудувати кар’єру у готельному бізнесі? Можливо, ви тільки що здобули ступінь бакалавра у провідній школі готельного бізнесу і хочете змінити свій шлях до прибуткової управлінської роботи, або, можливо, ви ветеран галузі, який шукає можливості професійного розвитку, щоб потрапити в корпоративну сферу Hospitality та за її межі. Крім роботи у великих брендах, таких як Hilton і Marriott, керуючі компанії пропонують кілька привабливих кар’єрних шляхів для професіоналів з різними цілями. Компанії з управління готелями наймають співробітників для роботи на території у всіх відділах готелю, а також наймають корпоративних співробітників, які часто працюють у їхніх регіональних офісах.

 

Робота в компанії з управління готелями на корпоративному рівні включає:

 

  • Об’єднання команд з управління доходами з аналітиками або менеджерами (централізоване управління доходами – велика додана вартість управляючих компаній)
  • Дизайнери інтер’єрів
  • Адміністратори контрактів
  • Аналітики фінансового менеджменту
  • Бухгалтери
  • ІТ-менеджери
  • Менеджери з персоналу
  • Регіональні директори або генеральні менеджери кластерів
  • Менеджери готелів (GM)
  • Управління рестораном та громадське харчування (часто багатоканальне)
  • Фахівці з організації заходів та продажу

 

На відміну від співробітників, які працюють на об’єкті, корпоративний персонал зазвичай спостерігає чи працює з кількома об’єктами одночасно. Нерідко корпоративні посади, такі як менеджери з доходів, менеджери з продажу або ІТ-менеджери, контролюють десятки об’єктів нерухомості, які, можливо, розкидані по всій країні.

Якщо вас приваблює готельна індустрія, щоб будувати відносини з гостями та насолоджуватися духом товариства на території готелю, зверніть увагу, що корпоративні посади в компаніях з управління готелями часто сильно відрізняються від посад в готелях, якими вони керують. Корпоративні ролі зазвичай базуються на офісі і відбивають типову офісну культуру. Позитивним моментом є те, що корпоративні співробітники зазвичай працюють за стандартним робочим графіком і отримують відгули у святкові дні, тоді як працівники, що працюють у готелях, працюють за менш регулярним графіком і часто у свята.

 

Індустрія туризму та, зокрема, готельний сектор заповнені безліччю корисних кар’єрних шляхів від планування заходів до кулінарного мистецтва. Незалежно від того, чи є ви новачком в індустрії гостинності, студентом Корнельського університету або навіть ветераном Marriott International з 20-річним стажем, завжди є щось нове, чого можна навчитися в цьому просторі, що динамічно і швидко розвивається.

Незалежно від того, чи вивчаєте ви компанії з управління готелями, щоб знайти наступного ділового партнера або знайти наступну кар’єру, ви, напевно, знайдете ту, яка відповідає вашим критеріям. Ви маєте запитання, на які ми не відповіли? Ми будемо раді їх почути!

 

Какая минимальная зарплата в гостиничном менеджменте?

 

Начальная зарплата менеджера отеля начального уровня составляет около 30 000 долларов, хотя средняя зарплата менеджера отеля составляет около 50 000 долларов. Заработная плата варьируется в зависимости от местоположения, класса отеля и предыдущего опыта, поэтому некоторые генеральные менеджеры отелей могут зарабатывать более 100 000 долларов в год.

 

У чому полягає робота готельного менеджменту?

 

Як менеджер готелю ви спостерігаєте за операціями готелю, що включає керівництво всіма відділами готелю для досягнення цілей власника готелю. Менеджер готелю наймає та контролює співробітників, розглядає скарги гостей, керує бюджетом, стежить за тим, щоб готель дотримувався місцевих правил, та полегшує координацію між усіма відділами готелю.

 

Скільки років триває курс готельного менеджменту?

 

Курси “готельний менеджмент” різняться за тривалістю; Сертифікат готельного менеджменту eCornell – це тримісячна програма з приблизно п’ятьма годинами навчання на тиждень, тоді як ступінь бакалавра готельного менеджменту у традиційному університеті можна отримати за чотири роки.

 

Що розуміється під готельним менеджментом?

 

Готельний менеджмент – це дисципліна, яка охоплює операційні аспекти готелю. Управління готелем вимагає різних навичок, включаючи загальні ділові та маркетингові навички, навички управління людьми та лідерства, фінансову хватку, навички обслуговування клієнтів та чітке розуміння кожного відділу готелю, такого як стійка реєстрації та прибирання.

 

Наскільки важко керувати готелем?

 

Оскільки управління готелем включає широкий спектр навичок, а також терпіння, готовність працювати довгі години і пристрасть до гостинності, це може бути складною кар’єрою. Тим не менш, багато менеджерів готелів вважають, що керування готелем – це повноцінна кар’єра, яка дозволяє вам знайомитися з цікавими людьми, працювати по всьому світу і створювати незабутні враження для гостей.

 

Як я можу стати менеджером готелю?

 

Найбільш поширені шляхи до готельного менеджменту – це пройти через роботу в готелі, щоб стати менеджером готелю, або розпочати свою кар’єру зі ступенем у готельному менеджменті. Хоча багато менеджерів готелів мають великий досвід роботи в готелях, деякі зробили стрибок з інших керівних посад, наприклад, у роздрібній торгівлі чи армії.

 

Корисні ресурси у готельній сфері